Jdi na obsah Jdi na menu
 


O plemeni

7. 11. 2006

Obrazek                                                                                              

Bandog

      Bandog je výjimečně mocný, obratný, vytrvalý a spolehlivý pes vyšlechtěn speciálně pro boj v arénách proti gladiátorům. Nebyl šlechtěn na Krásu, ale na účelnost. Má přirozeně vyvinutou vysokou inteligenci pro všestranné využití. Je schopen překonávat překážky až do 2m. Obdivuhodné anatomické schopnosti a dispozice k boji z něj činí bezkonkurenčního zabijáka.

      Bandog je velmi učenlivý pes, nenáročný a poslušný, ale pouze v rukou zkušených kynologů, kteří dobře vědí, jak s takovými psy pracovat. Dokáže vyvinout velikou fyzickou sílu, je velmi hbitý a obratný. Patří mezi aktivní a velmi vytrvalé psy. Je schopný se postavit velmi silnému protivníkovi. Není u něho charakteristická bezdůvodná agresivita proti lidem. Jeho nesnášenlivost k jiných psům je třeba od maličkého štěněte vhodnou socializací usměrnit, aby nedocházelo ke konfliktům.

      Rodinu, se kterou žije má bandog velmi rád, snaží se ji chránit. Musíme mít na paměti, že je to pes silně teritoriální, poněvadž ochranu svého teritoria silně brání a má tuto vlastnost vrozenou. Pokud bude bandog správně vychován bude psem laskavým a neútočným. V opačném případě, pokud jeho výchovu bude opomenuta v prvních měsících života, těžko se bude napravovat v dospělosti.

      Jak je již výše uvedeno vždycky taková plemena jako je bandog patří do rukou zkušených lidí, aby se z něho stal vyrovnaný a ovladatelný jedinec. Je třeba mu věnovat hodně lásky, času a být důsledný.

      Bandog je velmi dobrým psem ochráncem, ale každý kdo jej vlastní, musí počítat s ohromnou silou, razancí, kterou dokáže tento pes použít v případě narušení teritoria a dokáže bleskově zasáhnout.

                                                 VZHLED

Váha:   35 – 65 kg 

             feny  35 – 50 kg,  pes 45 – 65 kg

            Váha nesmí psa omezovat v pohybu a v přirozené   

            aktivitě.

Výška:  50 – 70 cm

              (min výška v kouhoutku u fen 50 cm u psů 60 cm)

Barva:   nejčastěji černá, modrá, zlatá, žíhaná, bílé znaky  

              jsou přípustné (náprsenka, tlapy) nesmí však

              přesáhnout zbarvení více než z jedné čtvrtiny těla

Srst:   krátká, jemná

Uši:    svislé

Oči:    tmavé, zlatohnědé, sivé nebo modré, středně velké

Stavba těla:   středně velký pes, atletická, svalnatá

                       obdelníkového typu s širokým hrudníkem,

                       velká a hranatá hlava
 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Standard

(Pavla, 23. 1. 2009 20:23)

Zeptat se můžete, standard existuje: http://www.sfk-uci.sk tam najdete více, já mám tady pouze stručný výňatek. Bohužel s tím, že je zde a i v jiných státech vydáván za bandoga každý kříženec, proto také dosud lidé nevědí jak by měl bandog přesně vypydat, že jsou třeba také dva typy (anglický a americký) apod. Bohužel se zde prodávají různí kříženci např. RTW což je absolutní nesmyl!! Bandog nikdy neměl v krvi žádného RTW, Tosi, Cane corsa apod.... !! Boužel lidé chtějí prodat, tak napíší ledacos! Mě i ostatní bandogáře, to moc mrzí neboť v tom dělají ostatní lidem velký zmatek a srážejí toto plemeno zpět na úplný začátek jeho existence a tím i snahu o jeho ustálení a uznání např. FCI. Já osobně bych si koupila bandoga z ČR asi jen od 3 chovatelů bandogů s PP, u kterých opravdu vím, že chová bandogy a né jejich "vzdálené napodobeniny" a přitom tvrdí že jsou podle standardu!

Dotaz

(Jana, 23. 1. 2009 19:00)

Mohu se zeptat,eksistuje vůbec nějaký standart pro toto plemeno?Kde ho najdu,váš popisný vzhled je dost nepřesný,tolerance ve výšce a váze je dost velká a co nesení a nasazení ,,svislého"ucha a ocas?A co skus?Chovala jsem 15 let molosy,ale bandogem dnes je označován každý kříženec většího psa,musí přeci být jasné jak má správný bandog vypadat!

bandog

(Lucia, 28. 11. 2008 11:46)

mam polrocnu fenu, je nadherna a velmi inteligentna..charakteristika uplne sedi, sily ma za kona, no nie je nejaka tazkopadna ale velmi rychla a obratna..nemenila by som

Nejlepší pes

(Kamila, 1. 8. 2008 11:40)

Měli jsme ho.. nikdy na něj nezapomenu.. A výše popsaná charakteristika přesně sedí..

Okouzlující plemeno

(Michaela, 29. 3. 2008 23:02)

Tento pes je opravdu krásný. Kdybych měla možnost, tak si tohoto psa určitě pořídím.

Krásný pes

(Korbelář, 7. 10. 2007 10:42)

Mít rodinný dům, tak kupuji tohoto psa.