Jdi na obsah Jdi na menu
 


ASTOR z Brezna alias BONY - FERO

12.6. 2001 - 30.7. 2008

"KRÁL BANDOGŮ"

Obrazek      Tyto řádky je pro mě obzvlášť těžké Vám psát, neboť to byl  BANDOG, který byl takovou ohromnou bytostí, že  dal smysl pro chov a práci s tímto plemenem nejen pro nás, ale dovolím si říct i pro většinu lidiček a to nejen na Slovensku (odkud pocházel a kde žil), ale i v České Republice. Byl to pes, který svou osobností dokázal, že to není plemeno pro boj v arénách, ale především plemeno, které je všestranného využití a to jak ve sportovní kynologii, strážních a bezpečnostních službách, ale především jako výborný strážce a ochránce své rodiny a majetku. Byl pravým důkazem toho, že bandog není "zabiják" pokud je veden důslednou a zodpovědnou rukou majitele. Bohužel jsem se dosud nesetkala s tak vyrovnaným a výjmečným jedincem tohoto plemene, kterým byl právě Bony.

Obrazek

      Během svého života udělal spoustu práce pro pověst bandogů v Evropě. Musím říct, že ztráta Bonyho je pro nás, všechny jeho "blízké", velmi těžká a v našich srdcích nevyčíslitelná!

      Chtěla bych, aby tyto věty byly vpomínkou a zároveň jemu poděkováním, za to co pro "nás" všechny byl a za to co pro  plemeno bandog dokázal.  

      BONY,

KRÁLI BANDOGŮ,

VĚRNÝ PŘÍTELI A TAŤKO,

DOUFÁME, ŽE Z TOHO PSÍHO NEBÍČKA NÁS VŠECHNY SVOJE

"DĚTI" A PŘÁTELÉ"

BUDEŠ HLÍDAT A DOHLÍŽET NA NÁS.

DĚKUJEME ZA TO ČÍM SI BYL,

V NAŠICH SRDÍČKÁCH MÁŠ NAVŽDY KUS SVÉHO MÍSTEČKA!

tvoje děti......... Bree, Kirča, Frú, Kerbík......

tvoji přátelé....... Pája, Jára, Míša, Ivča, Martin....

Obrazek

Obrazek